Oferta
Polski
Odlewarki ciśnieniowe z gorącą komorą
Filtry

Gorącokomorowe odlewarki ciśnieniowe służą przede wszystkim do masowej produkcji elementów z cynku, magnezu, cyny i ołowiu. Jeśli chodzi o wytwarzanie odlewanych wyrobów z różnych metali, gorącokomorowa odlewarka ciśnieniowa jest często najlepszym wyborem. Materiałami, które mogą być przetwarzane w gorącokomorowej ciśnieniowej maszynie odlewniczej są cynk, cyna, ołów i magnez. O zdatności do tej metody decydują dobra płynność i niska temperatura topnienia materiałów. 

Wysokie wartości ciśnienia i temperatury — przekonujące częstotliwości taktowania

Gorącokomorowe odlewarki ciśnieniowe wykorzystywane są do wytwarzania elementów obudowy, zabawek, narzędzi i okuć. Typowymi użytkownikami tych maszyn są producenci okuć meblowych i budowlanych, podzespołów dla branży motoryzacyjnej, elektronarzędzi i elektroniki lub zabawek. 

Podzielna forma utrzymywana jest w całości hydraulicznie siłą docisku sięgającą 50 000 kN i równocześnie wypełniana płynnym metalem pod wpływem ciśnienia o wartości do 400 daN/cm2. Stopiony metal wpływa do formy trwałej poprzez kanał doprowadzający. W stanie zamkniętym kokila tworzy puste przestrzenie — tzw. wnęki formierskie — w które wtłaczany jest pod wysokim ciśnieniem płynny metal. Gdy metal w formie stwardnieje, następuje rozłożenie połówek formy i wyjęcie z nich produktu. Duże lub delikatne elementy, jak cienkie części obudowy, wyciągane są z formy za pomocą specjalnych manipulatorów. Następnie produkt oczyszczany jest jeszcze z nadmiaru materiału w prasie okrawającej i w razie potrzeby dalej obrabiany. 

Gorącokomorowe odlewarki ciśnieniowe zawdzięczają swoją nazwę temu, że tulejka doprowadzająca formy odlewniczej znajduje się w ciągłej styczności ze stopionym metalem. Czas cyklu w takiej technologii wynosi średnio 10 s. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów formy ciśnieniowe sterowane są często za pomocą urządzeń termostatujących. Niezmienna jakość na przestrzeni produkcji liczonej w milionach sztuk jest jedną z wielkich zalet gorącokomorowych odlewarek ciśnieniowych. 

Gorącokomorowe odlewarki ciśnieniowe — pełnowartościowe maszyny używane

Gorącokomorowe odlewarki ciśnieniowe są maszynami specjalistycznymi. Ponieważ ich elementy przy poprawnej obsłudze i serwisowaniu zachowują sprawność przez wiele lat, są bardzo interesujące dla rynku wtórnego. Warunkiem jak najdłuższego okresu eksploatacji gorącokomorowych odlewarek ciśnieniowych jest wyposażenie ich w agregaty najwyższej jakości. 

W tym stanie stanowią jako instalacje używane pełnowartościowe odlewarki.

Fiss-Machines posiada know-how i doświadczenie

Firma Fiss od 30 lat handluje używanymi gorącokomorowymi odlewarkami ciśnieniowymi i ma na swoim koncie setki używanych instalacji odebranych od użytkownika i z powodzeniem zamontowanych w nowej lokalizacji. 

Wyróżnia nas nie tylko fachowość i znajomość tematu, ale także to, że jesteśmy dystrybutorami odpowiednich urządzeń peryferyjnych i automatyki. 

U nas mogą Państwo liczyć na kompleksową obsługę. Poinformujemy Państwa rzetelnie o tym, czy wybrana instalacja wymaga częściowego lub całkowitego przeglądu, a także, jakie są do niej odpowiednie urządzenia automatyzacji i dalsze oferty usługowe. Niezależnie od tego, czy chodzi o instalacje wtryskujące, wagi kontrolne czy manipulatory do wyjmowania z formy: udzielimy wszelkich i precyzyjnych porad podczas skupu i sprzedaży Państwa używanej gorącokomorowej odlewarki ciśnieniowej. 

Nasze ceny uwarunkowane są sytuacją rynkową oraz wybranymi przez Państwa dodatkowymi funkcjami automatyki i usługami. Chętnie przeprowadzimy za Państwa całą transakcję, od ekspertyzy używanej instalacji, przez demontaż, logistykę i transport po montaż, uruchomienie i przeszkolenie w nowej lokalizacji.