Oferta
Polski
Maszyny do odlewania grawitacyjnego
Filtry

Tutaj znajdą Państwo używane maszyny do odlewania grawitacyjnego, maszyny do zalewania grawitacyjnego i maszyny do odlewania przechylnego do obróbki stopów aluminium i mosiądzu od uznanych producentów, takich jak Kurtz, FILL, LPM, Gauss, IMR i Vihorlat. W niektórych przypadkach maszyny do odlewania grawitacyjnego są już w pełni zautomatyzowane z urządzeniami do dozowania metalu, robotami odlewniczymi i urządzeniami do usuwania odlewów lub urządzeniami do usuwania portalu oraz piecami do topienia i przetrzymywania.

Do czego przemysł odlewniczy wykorzystuje używane maszyny do odlewania grawitacyjnego?

Proces odlewania w formach stałych jest procesem ciągłym. Napełnianie formy odlewniczej (formy schładzającej) i krzepnięcie metalu odbywa się pod wpływem siły ciężkości. W przemyśle odlewniczym rozróżnia się formy pełne, formy mieszane (formy z rdzeniem piaskowym) i półformy (dolna część jako forma i górna część z piasku). Odlewanie w formach stałych jest stosowane przede wszystkim w przypadku średnich i dużych serii produkcyjnych. Wielkość i ilość sztuk żądanego elementu decyduje o tym, czy produkcja metodą odlewania w formach stałych jest ekonomiczna. Oprócz prostych geometrii, takich jak prostopadłościany czy tuleje, w procesie odlewania w formach stałych można wytwarzać również skomplikowane geometrie dzięki zastosowaniu wsuwek, wkładek i rdzeni piaskowych.

Różne procesy odlewania przy użyciu maszyny do odlewania kokilowego:

Odlewanie grawitacyjne: Stosowane do stopów aluminium i mosiądzu w grawitacyjnym odlewaniu kokilowym. Odlewnia korzysta z szybkiego krzepnięcia odlewu poprzez metalową formę chłodzącą z jej jednolitą, drobną mikrostrukturą. Ma to optymalny wpływ na właściwości odlewu i dalszą obróbkę.

Odlewanie w tyglu przechylnym: W odlewaniu przechylnym strona zalewowa formy jest na początku przechylana, tak aby uzyskać możliwie najmniejszą metalostatyczną wysokość zalewania. Proces ten łączy w sobie niskoturbulencyjne napełnianie formy z korzystnymi warunkami dla kontrolowanego krzepnięcia.

Odlewanie niskociśnieniowe: Proces odlewania niskociśnieniowego jest stosowany na całym świecie. Stosuje się go najczęściej do produkcji elementów o wysokich wymaganiach funkcjonalnych i jakościowych, które są stosowane głównie w pojazdach mechanicznych, budowie maszyn lub przemyśle elektrycznym. Proces odlewania niskociśnieniowego doskonale nadaje się do produkcji komponentów silników do samochodów osobowych i ciężarowych. Niskociśnieniowe maszyny do odlewania ciśnieniowego są stosowane głównie do produkcji felg aluminiowych.

Materiały te są stosowane w maszynach do odlewania grawitacyjnego:

Proces odlewania grawitacyjnego jest stosowany do odlewania wszystkich znanych materiałów, przy czym szczególne znaczenie mają metale nieżelazne, zwłaszcza materiały aluminiowe (odlewy samochodowe).

Czy znają Państwo zalety procesu odlewania grawitacyjnego?

 • Większa powierzchnia odlewu w stosunku do odlewu piaskowego
 • Możliwa pełna mechanizacja za pomocą robota
 • Glatte Oberflächen durch Formschlichtung
 • Stückabhängigig hohe Gießleistung
 • Porenarmer und dichter Guss im Niederdruckgießverfahren
 • Geringe Wanddicken

Proces grawitacyjnego odlewania ciśnieniowego jest stosowany w następujących branżach:

 • Automobil
 • Maschinenbau
 • Textilmaschinen
 • Baubeschläge
 • Fensterbeschläge
 • Armaturan
 • Armatura sanitarna
 • Armatura

Fiss-Machines oferuje Państwu fachową wiedzę na temat używanych maszyn do odlewania grawitacyjnego

Fiss-Machines zajmuje się handlem używanymi maszynami do odlewania grawitacyjnego od ponad 30 lat i udało nam się już z powodzeniem znaleźć, pośredniczyć, zainstalować i ponownie uruchomić wiele używanych maszyn. Nasze doświadczenie w kupnie i sprzedaży używanych maszyn dla przemysłu odlewniczego sprawia, że jesteśmy poszukiwanym partnerem dla dużych i małych firm.

Używane maszyny do grawitacyjnego odlewania ciśnieniowego są oferowane przez sprzedającego w stanie, w jakim się znajdują. W zależności od stanu i Państwa budżetu, otrzymają Państwo od nas propozycję remontu lub modernizacji.

Nie mają Państwo odpowiedniej maszyny do odlewania grawitacyjnego? Proszę się z nami skontaktować. Dzięki naszym kontaktom w przemyśle odlewniczym możemy Państwu szybko pomóc lub zaoferować nowe maszyny odlewnicze i akcesoria.