Oferta
Polski
Maszyny do odlewania pod niskim ciśnieniem
Filtry

Proces odlewania niskociśnieniowego jest predestynowany do realizacji bardzo wysokich wymagań jakościowych.Kontrolowany, stały wzrost ciśnienia powoduje, że wnęka formy jest wypełniana powoli. Zapobiega to kilku punktom jednocześnie: tworzeniu się skorup tlenkowych, powstawaniu zimnych ciągów oraz ryzyku wtrąceń powietrza. Odlewy produkowane w procesie odlewania niskociśnieniowego spełniają szczególnie wysokie wymagania. Odlewy te są stosowane głównie w przemyśle samochodowym, np. w bloku silnika, w produkcji kół samochodowych oraz wysokiej jakości felg aluminiowych. Istotne jest, aby stopy te charakteryzowały się wysoką wytrzymałością lub wytrzymałością na zerwanie oraz odpornością na korozję. Jednak również inne branże chętnie korzystają z tego procesu odlewania.

Kolejną zaletą odlewania niskociśnieniowego, w przeciwieństwie do odlewania grawitacyjnego, jest redukcja ilości materiału w całym cyklu produkcyjnym.Można oczekiwać, że odlewanie niskociśnieniowe spowoduje znaczne obniżenie kosztów oczyszczania, przeróbki i przetopu materiału cyklu.

Odlewanie niskociśnieniowe jest stosowane również w innych gałęziach przemysłu.

W procesie odlewania niskociśnieniowego roztopiony metal jest transportowany rurą pionową do wydrążonej formy (chill form), która jest umieszczona nad zbiornikiem do topienia. Ciśnienie w zamkniętej komorze pieca wzrasta, powodując unoszenie się stopionego metalu w rurze pionowej i wypełnianie formy. Po zastygnięciu odlewu, ciśnienie jest ponownie obniżane, a pozostały w rurze pionowej stop spada z powrotem do tygla. Ciśnienie robocze wynosi maksymalnie 1 bar nadciśnienia, stąd też pochodzi nazwa procesu: proces niskociśnieniowy.

Oferowane przez nas używane maszyny do odlewania niskociśnieniowego są w stanie opisanym w ofercie sprzedającego. Częściowo maszyny do odlewania niskociśnieniowego formy są już całkowicie zautomatyzowane z urządzeniami do wyjmowania części odlewniczych i piecem do odlewania niskociśnieniowego. W zależności od stanu i dopasowania do Państwa budżetu, chętnie przedstawimy Państwu ofertę na regenerację lub modernizację używanej maszyny do odlewania niskociśnieniowego.

Podsumowując, mamy następujące zalety, które oferuje również używana maszyna do odlewania pod niskim ciśnieniem:

  • Czysty wytop: Ciekły metal jest zawsze wydobywany poniżej warstwy żużla unoszącej się na górze przez rurę pionową w piecu.
  • Niskoturbulencyjne napełnianie form: Różne krzywe ciśnienia w jednym procesie napełniania formy
  • Najlepsze właściwości mikrostrukturalne: Dzięki podawaniu pod wysokim ciśnieniem
  • Wysoki stopień automatyzacji: Dzięki zastosowaniu wysoko rozwiniętej aparatury do odlewania niskociśnieniowego

Proces odlewania niskociśnieniowego nadaje się głównie do obróbki:

  • Stopów aluminium.
  • Stopów magnezu
  • Stopów mosiądzu

Proces odlewania niskociśnieniowego jest stosowany w następujących gałęziach przemysłu:

Motoryzacja, budowa maszyn, lotnictwo i kosmonautyka, maszyny włókiennicze, narzędzia ogrodnicze / sprzęt leśny / sprzęt gospodarstwa domowego, armatura sanitarna, zawory, kształtki.

Fiss-Maszyny: Specjaliści od używanych maszyn do odlewania pod niskim ciśnieniem

Fiss-Machines oferuje Państwu wszystkie niezbędne usługi w zakresie technologii odlewniczej z jednego źródła. Nasze doradztwo w zakresie technologii odlewania ciśnieniowego wskaże Państwu optymalne rozwiązanie dla Państwa działalności. Następnie szukamy używanych maszyn i zapewniamy możliwie jak najbardziej płynną integrację z Państwa bieżącą produkcją.

Jesteście Państwo dostawcą odlewów niskociśnieniowych, ale nie możecie znaleźć odpowiedniej maszyny do odlewania niskociśnieniowego w naszym przeglądzie maszyn używanych? W takim razie wyślij nam swoje zapytanie. Dzięki naszym kontaktom w przemyśle odlewniczym możemy Ci szybko pomóc lub zaoferować nowe maszyny odlewnicze z odpowiednim wyposażeniem.