Telefonnummer
+49 (0)7181 60696-0
E-Mail Adresse
info@fiss-machines.com

Używane maszyny do grawitacyjnego odlewania ciśnieniowego firm Kurtz, FILL, LPM, Gauss i Vihorlat

Tutaj znajdą Państwo używane maszyny do grawitacyjnego odlewania kokilowego, maszyny do grawitacyjnego zalewania i maszyny do przechylnego odlewania do obróbki stopów aluminium i mosiądzu od uznanych producentów, takich jak Kurtz, FILL, LPM, Gauss, IMR i Vihorlat. Niektóre z maszyn do odlewania grawitacyjnego są już całkowicie zautomatyzowane, wyposażone w urządzenia dozujące metal, roboty odlewnicze i urządzenia do usuwania części odlewniczych lub urządzenia do usuwania portalu oraz piece do topienia i przetrzymywania.

Do czego przemysł odlewniczy wykorzystuje używane maszyny do odlewania grawitacyjnego?

Proces odlewania w formach stałych jest procesem ciągłym. Wypełnienie formy odlewniczej (formy do schładzania) i krzepnięcie metalu odbywa się pod wpływem siły ciężkości. W przemyśle odlewniczym rozróżnia się formy pełne, formy mieszane (formy z rdzeniem piaskowym) i formy połówkowe (dolna część jako forma i górna część z piasku). Odlewanie w formach stałych jest szczególnie stosowane w średnich i dużych seriach produkcyjnych. Wielkość i ilość sztuk pożądanego elementu decyduje o tym, czy produkcja w procesie odlewania na zimno jest opłacalna. Oprócz prostych geometrii, takich jak prostopadłościany lub tuleje, skomplikowane geometrie mogą być również wytwarzane przez odlewanie grawitacyjne przy użyciu wsuwek matrycowych, wkładek i rdzeni piaskowych.

Różne metody odlewania przy użyciu maszyny do odlewania grawitacyjnego:

Odlewanie grawitacyjne: Używany do stopów aluminium i mosiądzu w grawitacyjnym odlewaniu ciśnieniowym. Odlewnia korzysta z szybkiego krzepnięcia odlewu poprzez metalową formę z jej jednolitą, drobną mikrostrukturą. Ma to optymalny wpływ na właściwości odlewnicze i dalszą obróbkę.

Odlewanie w tyglu przechylnym: Przy zalewaniu przez przechylanie strona zalewowa formy jest na początku przechylana tak, że osiągana jest możliwie najniższa metalostatyczna wysokość zalewania. Proces ten łączy w sobie niskoturbulencyjne wypełnianie formy z korzystnymi warunkami kontrolowanego krzepnięcia.

Odlewanie pod niskim ciśnieniem: Proces niskociśnieniowego odlewania ciśnieniowego jest stosowany na całym świecie. Stosuje się ją głównie do produkcji elementów o wysokich wymaganiach funkcjonalnych i jakościowych, które znajdują zastosowanie głównie w pojazdach mechanicznych, budowie maszyn lub przemyśle elektrycznym. Proces odlewania niskociśnieniowego doskonale nadaje się do produkcji elementów silników do samochodów osobowych i ciężarowych. Maszyny do niskociśnieniowego

odlewania ciśnieniowego są głównie używane do produkcji felg aluminiowych.

Materiały te są stosowane w maszynach do grawitacyjnego odlewania ciśnieniowego:

Proces odlewania grawitacyjnego jest stosowany do odlewania wszystkich znanych materiałów, przy czym szczególne znaczenie mają metale nieżelazne, zwłaszcza materiały aluminiowe (odlewy samochodowe).

Czy znają Państwo zalety procesu grawitacyjnego odlewania ciśnieniowego?

 • Wymagana mniejsza przestrzeń w porównaniu z procesem odlewania w piasku
 • Możliwość pełnej mechanizacji za pomocą robotów
 • Gładkie powierzchnie dzięki uszlachetnianiu form
 • Wysoka wydajność odlewania w zależności od elementu
 • Odlewanie o niskiej porowatości i gęstości w procesie odlewania niskociśnieniowego
 • Niewielkie grubości ścianek

Proces odlewania grawitacyjnego jest stosowany w następujących gałęziach przemysłu:

 • Motoryzacja
 • Inżynieria mechaniczna
 • maszyny włókiennicze
 • sprzęt budowlany
 • okucia okienne
 • Osprzęt i armatura
 • armatura sanitarna
 • osprzęt

Fiss-Machines oferuje Państwu fachową wiedzę na temat używanych maszyn do grawitacyjnego odlewania ciśnieniowego

Od ponad 30 lat firma Fiss-Machines zajmuje się handlem używanymi maszynami do odlewania grawitacyjnego i już udało jej się z powodzeniem znaleźć, pośredniczyć, zainstalować i ponownie uruchomić wiele używanych maszyn. Nasze kompetencje w zakresie kupna i sprzedaży używanych maszyn dla przemysłu odlewniczego sprawiają, że jesteśmy poszukiwanym partnerem dla dużych i małych przedsiębiorstw.

Używane maszyny do odlewania grawitacyjnego są oferowane w stanie, w jakim są oferowane do sprzedaży przez sprzedającego. W zależności od stanu i Państwa budżetu, otrzymają Państwo od nas propozycję remontu lub modernizacji.

Brak odpowiedniej maszyny do odlewania grawitacyjnego? Prosimy o kontakt z nami, dzięki naszym kontaktom w branży odlewniczej możemy szybko pomóc lub zaoferować Państwu nowe maszyny i akcesoria odlewnicze.

Menu
Konsultacje
Szukaj
Oferta
Sprachauswahl-Icon