Oferta
Polski
Piece dozujące
Filtry

Używane piece dozujące stosowane są w procesie odlewania ciśnieniowego aluminium i odlewania ciśnieniowego magnezu do utrzymywania temperatury i dozowania. Wyraźne zalety naszych pieców dozujących są oczywiste: Wysoka precyzja dozowania, niskie zużycie energii, precyzyjna stałość temperatury, niezawodna eksploatacja, minimalne straty metalu i długa żywotność.

Sterowanie nowoczesnymi piecami dozującymi przez PLC – jak w przypadku marki StrikoWestofen Westomat, Foundry 4 Thermdos

Sterowanie urządzeniami dozującymi odbywa się z reguły przez programowalny sterownik logiczny (PLC). Ten sterownik pieca dozującego pozwala na dowolne programowanie przez eksperta zgodnie z zakładowymi i indywidualnymi wymaganiami. Ilość materiału można precyzyjnie określić w programie sterownika pieca dozującego. W ten sposób można zagwarantować optymalny przebieg czasowy podawania materiału topliwego i krótkie czasy cykli. Kolejną zaletą używanych pieców dozujących z PLC jest możliwość wyposażenia ich w interfejs do diagnozy zdalnej i do odczytywania danych roboczych. Analiza danych umożliwia dokładne dopasowanie pieca dozującego do danej produkcji.

Jeśli w trakcie eksploatacji nastąpi zmian na inne formy, konieczna jest również zmiana parametrów, które można wygodnie zapisać w bazie danych na potrzeby ponownego przezbrojenia.

Używane piece dozujące do odlewania aluminium

W przypadku odlewania ciśnieniowego i kokilowego stosuje się piece dozujące do aluminium. W gazoszczelnym wnętrzu pieca po doprowadzeniu gazu sprężonego wzrasta poziom metalu w rurze pionowej. Wcześniej określona ilość płynnego aluminium jest odprowadzana z pieca przez krótką rynnę spustową pod odpowiednim spadkiem do formy odlewniczej. W zakresie odlewania piaskowego stosuje się inne metody użytkowania pieców dozujących. Przedłużona i ogrzewana rura pionowa jest dociskana do formy odlewniczej, przez co forma jest napełniania od dołu (metoda odlewania niskociśnieniowego).

Używane piece dozujące do odlewania magnezu

Piec topialno-dozujący do magnezu posiada urządzenie dozujące z pompą, która, jako pompa zanurzeniowa, wykonana jest ze stali odpornej na zmiany temperatury. Zadaniem pieca jest utrzymywanie temperatury stopów magnezu w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach oraz w pełni automatyczne dozowanie materiału topliwego do zimnokomorowej odlewarki ciśnieniowej. Pompy dozujące mogą pracować na różnych zasadach. Tutaj znane są pompy pneumatyczne (pompy ciśnieniowe gazu), pompy ślimakowe, pompy tłokowe i pompy wirnikowe. W przypadku pomp zanurzeniowych w piecach dozujących ważne jest zwracanie uwagi na zbrudzenia. Zabrudzenia pogarszają dokładność dozowania i muszą być usuwane, co jest pracochłonne.

Jesteśmy specjalistami we wszystkich kwestiach związanych z używanymi piecami dozującymi

Z reguły sprzedajemy używane piece dozujące pracujące na dwóch różnych zasadach: Pneumatyczne urządzenia odlewnicze (zasada wypierania pod wpływem ciśnienia gazu) i piece odlewnicze (opróżnianie przez zamknięcie w dnie pieca). Wszystkie piece dozujące pracują na zasadzie syfonu, pozwalającej ostatecznie na odlewanie bezzużlowe. Obojętnie, który z naszych używanych pieców dozujących jest rozważany: Jesteśmy doskonałym partnerem w zakresie skupu i sprzedaży maszyn używanych dla przemysłu odlewniczego i z dumą patrzymy na ponad 30-letni bagaż doświadczeń.

Nasi specjaliści chętnie doradzą, poszukają odpowiedniej maszyny i przygotują ciekawą ofertę sprzedaży lub zakupu odpowiedniego pieca dozującego do parku maszynowego klienta.