Oferta
Polski

Piece indukcyjne są obecnie coraz częściej stosowane w przemyśle odlewniczym dzięki swoim zaletom technicznym i ekonomicznym. Niosą one ze sobą wiele korzyści. Należą do nich: szybka gotowość operacyjna, precyzyjna kontrola temperatury, wysoka powtarzalność, krótkie czasy topienia, ukierunkowane przemieszczanie stopionego materiału w kąpieli, neutralna atmosfera pieca i mniejszy wpływ na środowisko. W ten sposób można osiągnąć precyzyjną kontrolę temperatury i procesu, niskie wartości wypalenia i niski poziom stresu w miejscu pracy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jednorodności i dokładności analitycznej. W zależności od użytego materiału i wyłożenia pieca indukcyjnego możliwe jest nagrzewanie indukcyjne do każdej żądanej temperatury. Piece indukcyjne dzielimy na dwa rodzaje: Piece indukcyjne kanałowe i piece indukcyjne tyglowe. Różnica polega na tym, że w piecu kanałowym energia przekazywana jest tylko do stopionego materiału w kanale, który jest ograniczony. Podczas gdy w piecu tyglowym prawie cała zawartość jest podgrzewana w piecu indukcyjnym.

Co to jest indukcyjny piec kanałowy?

Przemysł odlewniczy wykorzystuje ten typ pieca indukcyjnego do przetrzymywania, odlewania i topienia różnych metali. Należą do nich miedź i stopy miedzi, aluminium i niektóre rodzaje stali. Materiał wewnątrz pieca indukcyjnego jest ogrzewany przez miedzianą cewkę i rdzeń transformatora. Atutami pieca indukcyjnego kanałowego są: Czysta i neutralna atmosfera, wysoka przyjazność dla środowiska i wysoka wydajność cieplna. Te silne cechy sprawiają, że piec indukcyjny jest popularny na całym świecie nawet w formie używanej.

Jak działa piec indukcyjny tyglowy?

Ten rodzaj pieca indukcyjnego jest używany jako piec do topienia, piec trzymający, piec odlewniczy i piec do topienia wiórów. Jego zastosowanie można znaleźć w odlewni żeliwa szarego, w przemyśle nieżelaznym (NE) oraz w specjalnych zastosowaniach w przemyśle stalowym. Jego mocną stroną jest duża elastyczność, uniwersalne zastosowanie, łatwa regulacja mocy i przyjazność dla środowiska. Korpus pieca indukcyjnego tyglowego składa się zasadniczo z tygla ceramicznego. Jest on otoczony z zewnątrz przez cylindryczną cewkę indukcyjną. Prąd zmienny przepływa przez cewkę z wieloma zwojami i indukuje duży prąd wewnątrz metalu znajdującego się w tyglu, podobnie jak w transformatorze. Dzięki prawu Joule'a powstające w ten sposób wiry powodują nagrzewanie się materiału wewnątrz pieca indukcyjnego.

Sprawdzone doświadczenie i pełny serwis, gdy chcesz kupić użyteczne piece indukcyjne

Nasi doświadczeni pracownicy towarzyszą Państwu we wszystkich projektach od przyjęcia zlecenia do ponownego uruchomienia. Przy zakupie używanych pieców indukcyjnych mogą Państwo liczyć na bezproblemową, osobistą i przejrzystą współpracę z nami. Prosimy o kontakt z nami w każdej chwili i przekazanie nam swoich pytań i życzeń.

Piece indukcyjne
Filtry