Telefonnummer
+49 (0)7181 60696-0
E-Mail Adresse
info@fiss-machines.com
 Placeholder
Walther Trowal  
Walter Trowal CB 300 obrotowa wykańczarka wibracyjna GA2239, używana
Walter Trowal CB 300 obrotowa wykańczarka wibracyjna GA2239, używana

Rok: 2014, w tym wirówka ZM 03-ECO 1 szt.

Walther Trowal   2003
Walther Trowal AV 515x55 system podawania ciągłego GA2237, używany
Walther Trowal AV 515x55 system podawania ciągłego GA2237, używany

Rok budowy: 2003, łącznie z 2x przenośnikiem taśmowym i suszarnią ciągłą, dla części odlewanych ciśnieniowo

Rösler   2008
Rösler Z800 wirówka GA2235, używana
Rösler Z800 wirówka GA2235, używana

Rok: 2008, moc: 5 kW i maksymalna prędkość obrotowa: 2850 obr.

Rösler   2007
Rösler LM 750 system podawania ciągłego GA2234, używany
Rösler LM 750 system podawania ciągłego GA2234, używany

Rok: 2002, łącznie z taśmą podającą i suszarką, do odlewów ciśnieniowych z aluminium lub cynku albo elementów stalowych

Rösler   2007
Rösler Z800 wirówka GA2233, używana
Rösler Z800 wirówka GA2233, używana

Rok: 2007, moc: 5 kW i maksymalna prędkość obrotowa: 2850 obr.

Rösler   2013
Rösler R 220 C obrotowa wykańczająca maszyna wibracyjna GA2231, używana
Rösler R 220 C obrotowa wykańczająca maszyna wibracyjna GA2231, używana

Rok: 2013, Pojemność: 220 l, dla części odlewanych ciśnieniowo

Walther Trowal  
Walter Trowal S7 1 obrotowa wykańczarka wibracyjna GA2229, używana
Walter Trowal S7 1 obrotowa wykańczarka wibracyjna GA2229, używana

dla części odlewanych ciśnieniowo

Rösler  
Rösler R 2000 1 BT tunel suszarniczy GA2230, używany
Rösler R 2000 1 BT tunel suszarniczy GA2230, używany

380 V / 50 HZ, dla części odlewanych ciśnieniowo

Rotar   2006
Obrotowa wykańczarka wibracyjna ERBA EVP-800 GA2228, używana
Obrotowa wykańczarka wibracyjna ERBA EVP-800 GA2228, używana

Rok: 2006, pojemność: 800 l, dla części odlewanych ciśnieniowo

Używane maszyny do bębnowania

Tutaj znajdą Państwo używane wibracyjne maszyny wykańczające do chemiczno-mechanicznej obróbki powierzchni(zacieranie) odlewanych, kutych lub tłoczonych elementów z aluminium, cynku, mosiądzu i stali. Znanymi producentami są Rösler, Walther Trowal i Spalek.

Szlifowanie powierzchni jest procesem obróbki powierzchniowej przeważnie metalowych przedmiotów. Obrabiane przedmioty są umieszczane w pojemniku roboczym razem z ciałami ściernymi(wióry, granulki) i dodatkiem w roztworze wodnym (mieszanka). Za pomocą ruchu oscylacyjnego lub obrotowego, przedmiot obrabiany i ścierniwo są pocierane o siebie w taki sposób, że nadmiar materiału jest usuwany z krawędzi przedmiotu. Wygląd powierzchni, usuwanie materiału, chropowatość, usuwanie zadziorów można regulować lub zmieniać w zależności od potrzeb za pomocą odpowiedniej maszyny i celowego doboru narzędzi szlifierskich. Za pomocą używanej wykańczarki wibracyjnej można polerować, usuwać zadziory, zaokrąglać krawędzie, odtłuszczać, czyścić, usuwać zgorzeliny, odrdzewiać lub wypalać kulki.

Jak zbudowana jest używana wykańczarka wibracyjna?

Budowa wykańczarki wibracyjnej jestdość szybko wyjaśniana: wykańczarki wibracyjne składają się z bębna z kamieniami szlifierskimi i polerskimi, przez który prowadzone są przedmioty, których powierzchnie mają być wykańczane. Obrabiane elementy są prowadzone przez jednostajne wibracje wykańczarki wibracyjnej. Niektóre maszyny do wykańczania wibracyjnego prowadzą obrabiane przedmioty przez maszynę za pomocą urządzenia mieszającego. Zasada działania maszyny jest również prosta: powierzchnia obrabianego przedmiotu jest stale szlifowana wzdłuż materiałów ściernych i w ten sposób usuwane są wszystkie niepożądane nierówności. Stopień zaawansowania szlifowania zależy od zastosowanych w szlifierce ślizgowej kamieni ściernych i polerskich orazczasu trwania procesu szlifowania. W ten sposób proces może być kontrolowany w sposób indywidualny.

Jaką rolę odgrywają materiały ścierne w używanej wykańczarce wibracyjnej?

Twardość i chropowatość materiału ściernego ma decydujący wpływ na wynik szlifowania. Im mniejsze, twardsze i drobniejsze są kamienie ścierne, tym wyższa jest jakość rezultatu. Różnorodność rezultatów, które można osiągnąć za pomocą używanej gładzi wibracyjnej sięga od zgrubnego gratowania do ekskluzywnego polerowania na wysoki połysk. W przeciwieństwie do szlifowania ręcznego, obróbka maszynowa jest szczególnie bezpieczna. Materiał ścierny jest dokładnie dopasowany do rezultatu i optymalnie oraz całkowicie indywidualnie dopasowuje się do konturów obrabianych przedmiotów. W ten sposób unika się z reguły głębokiego usuwania materiału podstawowego, a rezultaty są zawsze jednakowo dobre.

Jakie możliwości obróbki oferuje używana wibracyjna maszyna do obróbki wykańczającej?

  • Polerowanie i wygładzanie: Polerowanie i wygładzanie powierzchni przedmiotu obrabianego zmniejsza chropowatość. Żądana chropowatość powierzchni może być precyzyjnie określona, a jakość powierzchni obrabianych przedmiotów znacznie wzrasta.
  • Odgratowywanie i zaokrąglanie: Zadziory na elementach powstałe podczas wykrawania, frezowania, toczenia lub odlewania są skutecznie usuwane, a ostre krawędzie zaokrąglane.
  • Odkamienianie i czyszczenie: Barwy temperowe, rdza lub uporczywe zabrudzenia na powierzchni mogą być również skutecznie usuwane.

Używane maszyny do wykańczania wibracyjnego w połączeniu z wieloma usługami od fiss machines

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w sektorze przemysłowym, możemy dostarczyć Państwu dokładnie taką używaną maszynę do wykańczania wibracyjnego, która odpowiada Państwa potrzebom, zgodnie z Państwa wymaganiami. Nasze maszyny do wykańczania wibracyjnego, nasze profesjonalne doradztwo i wiele innych usług są istotnym czynnikiem, dla którego nasi klienci wybierają współpracę z fiss machines.

Używane maszyny do wykańczania wibracyjnego są oferowane w stanie "jak jest". W zależności od stanu i Państwa budżetu, otrzymają Państwo od nas propozycję regeneracji lub odnowienia.

Brak odpowiedniej maszyny do wykańczania wibracyjnego? Zawsze pytajcie nas, dzięki naszym kontaktom pomożemy Wam szybko lub zaoferujemy Wam nową maszynę do obróbki wibracyjnej wraz ze środkami do obróbki (chipy) i akcesoriami.

Menu
Konsultacje
Szukaj
Oferta
Sprachauswahl-Icon
Polski