Oferta
Polski
Wstrzeliwarki
Filtry

Tutaj znajdą Państwo używane rdzeniarki firm Laempe, Loramenti i Hottinger do wszystkich popularnych procesów produkcji rdzeni, takich jak Cold- i Hot-Box, CO2-process i Croning-process. W zależności od dostępności, oprócz pojedynczych używanych strzelanek rdzeniowych, możemy zaoferować również kompletne systemy. Mogą one obejmować dostawę piasku, dodawanie spoiwa, mieszalniki aż do obsługi rdzeni w postaci w pełni automatycznych centrów rdzeniowania.

Do czego używasz używanego strzelca rdzeniowego?

Jeśli ciekły metal zostanie wlany do formy, powstaje odlew stały. Jeśli odlew ma mieć później geometryczny kształt, jeśli ma być zaoszczędzony ciężar lub jeśli mają być przepuszczane media, musi być wykonany pusty rdzeń. Ten rdzeń w odlewie jest tworzony przez proces strzelania do rdzenia. Kształt pożądanego zagłębienia jest tworzony za pomocą specjalnej masy formierskiej. Rdzeń z piaskiem umieszcza się w odlewie w miejscu, w którym ma powstać zagłębienie. W razie potrzeby rdzeń ten może być wzmocniony za pomocą rdzennic, aby ustabilizować go podczas procesu odlewania.

W strzelarce rdzeniowej materiał podstawowy jest wprowadzany do formy rdzeniowej pod ciśnieniem strzału od 2 do 6 bar. Gdy rdzeń formujący stwardnieje, jest on montowany we właściwej formie odlewniczej. Po zakończeniu odlewania, materiał formierski jest usuwany przez przewidziane do tego celu otwory.

Różne procedury do zastosowania w strzelankach rdzeniowych:

Proces Coldbox: Proces wytwarzania rdzeni, który zazwyczaj wykorzystuje zimne rdzennice. Proces ten istnieje od ponad 40 lat i jest bardzo popularny ze względu na możliwość odwzorowania skomplikowanych geometrii rdzenia przy zachowaniu wysokiej wydajności. Jej udział w rynku wynosi ponad 60%.

Proces Hotbox: Proces wytwarzania rdzeni z wilgotnych, organicznie związanych, rozlewnych i nadających się do wstrzeliwania materiałów formierskich, zestalanych w gorących metalowych rdzennicach na odpowiednich maszynach do wstrzeliwania rdzeni.

Fiss-Machines oferuje Państwu fachową wiedzę na temat używanych strzelarek rdzeniowych

Fiss-Machines zajmuje się handlem używanymi rdzeniarkami od ponad 30 lat i z powodzeniem pośredniczyła w sprzedaży, instalacji i ponownym uruchomieniu wielu używanych maszyn. Nasze doświadczenie w zakresie kupna i sprzedaży używanych maszyn dla przemysłu odlewniczego sprawia, że jesteśmy poszukiwanym partnerem dla dużych i małych przedsiębiorstw.

Używane strzelanki rdzeniowe są oferowane w stanie, w jakim dostarcza je sprzedawca. W zależności od stanu i Państwa budżetu, otrzymają Państwo od nas propozycję remontu lub modernizacji.

Nie znaleziono odpowiedniego pędnika rdzeniowego? Wyślij nam swoje zapytanie! Dzięki naszym kontaktom w branży odlewniczej, możemy szybko pomóc lub zaoferować Państwu zupełnie nowe strzelby i akcesoria.