Telefonnummer
+49 (0)7181 60696-0
E-Mail Adresse
info@fiss-machines.com
Colosio   2020
Liniowa ładowarka do metalu Colosio Transal MD2013, używana
Liniowa ładowarka do metalu Colosio Transal MD2013, używana

Rok produkcji: 2020, dla odlewów aluminiowych

Colosio   2007
Liniowa ładowarka do metalu Colosio Transal MD2012, używana
Liniowa ładowarka do metalu Colosio Transal MD2012, używana

Rok produkcji: 02-2007, do odlewów aluminiowych

3M Forni Industrial  
Przechylny piec tyglowy 3M Forni Industrial FAC 800 R O1819, używany
Przechylny piec tyglowy 3M Forni Industrial FAC 800 R O1819, używany

Ogrzewanie: Olej, pojemność: 800 kg, moc palnika: 300000 kcal/h

Striko Westofen   2019
Piec do topienia i przetrzymywania FRAMA FRA 248 O1818, używany
Piec do topienia i przetrzymywania FRAMA FRA 248 O1818, używany

Baujahr: 2019, wydajność topienia: 500 kg/h, ogrzewana gazem ziemnym, wraz z ładowarką, do aluminium

ABB   2007
ABB IRB 2400 Robot odlewniczy HR1835, używany
ABB IRB 2400 Robot odlewniczy HR1835, używany

Rok: 2007, Udźwig: 10 kg, Wysięg: 1,5 m, stan: sterowany funkcjami, z chwytakiem, wykonanie odlewnicze

Robamat  
Robamat Thermocast 5212 regulator temperatury oleju ZU2227, używany
Robamat Thermocast 5212 regulator temperatury oleju ZU2227, używany

Rok: 2015, wersja: olej, 2 x urządzenie obiegowe, moc grzewcza przy 400V: 20 kW, temperatura zasilania maks.: 350 °C

Maszyny używane

Firma Fiss jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w skupie i sprzedaży oraz handlu używanymi odlewarkami ciśnieniowymi. Nastawiamy się przy tym na produkty znanych i sprawdzonych na rynku producentów. Zapraszamy do skorzystania z naszego know-how i ponad 30-letniego doświadczenia w dziedzinie pośrednictwa w handlu używanymi odlewarkami i urządzeniami peryferyjnymi do nich. 

W wielu przypadkach zakup używanej odlewarki stanowi ekonomicznie atrakcyjną alternatywę dla nabycia nowej instalacji. 

Oferujemy używane odlewarki o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości, które w większości przypadków były przez nas badane jeszcze w trakcie ich bieżącej eksploatacji. Jest to o tyle korzystne dla Państwa, że ocena stanu maszyny przeprowadzona została w warunkach produkcyjnych. Wrażenie to podkreślają liczne zdjęcia i dokładny opis maszyny sporządzony przez naszych ekspertów. 

Gdyby wybrana maszyna wymagała częściowego lub generalnego remontu, chętnie złożymy Państwu indywidualną ofertę. Gdyby dana instalacja nie była wyposażona w odpowiednie akcesoria i urządzenia do automatyzacji, mogą je Państwo u nas kupić. 

Oferujemy kompleksową obsługę, obejmującą np. także demontaż używanej instalacji oraz przekazanie jej Państwa przedsiębiorstwu w stanie gotowym do użytku. 

Odlewarki ciśnieniowe

W naszej ofercie znajdują się zimno- i gorącokomorowe odlewarki ciśnieniowe służące do produkcji elementów z metali o niskiej temperaturze topnienia. Materiał topliwy wtłaczany jest w formę pod wpływem wysokiego ciśnienia dzięki bardzo dużym szybkościom płynięcia. 

Wybór między technologią gorąco- a zimnokomorową zależy od faktycznej temperatury topnienia materiału 

Ponieważ ta dziedzina stanowi naszą specjalność, nie tylko dostarczamy używane odlewarki ciśnieniowe, ale także możemy je wyposażyć w nowoczesne urządzenia do automatyzacji i akcesoria odlewnicze.

Odlewarki kokilowe

Tutaj można znaleźć używane odlewarki kokilowe, grawitacyjne i podciśnieniowe, w których materiał topliwy spływa do formy pod wpływem siły ciężkości lub podciśnienia, a nie jest do niej wtłaczany, jak w przypadku technologii odlewania ciśnieniowego. Oferujemy odpowiednie akcesoria i nowoczesne układy sterowania także do odlewarek kokilowych. 

Maszyny do odlewania ciągłego

Dostarczamy używane prasy do linii odlewania ciągłego służących do produkcji profili aluminiowych. Technologia odlewania ciągłego to metoda ciągła lub półciągła, w której powstają nie złożone elementy, lecz pasy. Mogą one stanowić półprodukty do dalszej próbki lub zostać bezpośrednio wykorzystane jako profile. 

Piece

Handlujemy najróżniejszymi rodzajami pieców do przetopu stopów metali nieżelaznych. Zależnie od technologii lub maszyny mogą to być piece topialne, podgrzewające lub dozujące, które stosowane są powszechnie w odlewnictwie. Do wybranego pieca oferujemy różne systemy zasilające i dozujące oraz urządzenia przenośnikowe do uzyskanego z nich materiału odlewu.

Instalacje do piaskowania i maszyny do trowalizacji

Odlewy, ale także elementy kute, wymagają po nadaniu formy jednego lub więcej etapu obróbki powierzchni za pomocą różnych technologii. 

Dlatego w naszej ofercie znajdują się używane instalacje do piaskowania i maszyny do trowalizacji. Wybór stosownych maszyn zależy przy tym zawsze od wymagań odnośnie powierzchni i wielkości wyrobów. Oferowane przez nas maszyny pokrywają cały zakres zapotrzebowania od usuwania zalewek i czyszczenia strumieniowo-ściernego po szorstkowanie powierzchni wyrobów. 

Prasy hydrauliczne i mechaniczne

W naszej ofercie znajdują się różne prasy służące do obróbki cienkościennych elementów metalowych, jak np. różnych taśm lub blach. Prasy hydrauliczne mają tę zaletę, że wytwarzają bardzo duże siły, przez co mogą być różnorodnie wykorzystywane. Mamy jednak także prasy elektryczne, które osiągają bardzo wysoką częstotliwość taktowania i odznaczają się niższymi kosztami utrzymania. Do efektywnej obróbki elementów metalowych znajdą Państwo w naszym asortymencie także różne linie prasujące, które — ułożone jedna za drugą — wykonywały będą od razu więcej procesów okrawania i prasowania. W ten sposób wyrób będzie skutecznie chroniony przed rysami.

Menu
Konsultacje
Szukaj
Oferta
Sprachauswahl-Icon
Polski