Oferta
Polski
Maszyny odlewnicze zimnokomorowe
Filtry

Zimnokomorowe odlewarki ciśnieniowe są instalacjami, które dobrze sprawdzają się w seryjnej produkcji odlewów z metali lekkich o wysokiej temperaturze topnienia. Zimnokomorowe odlewarki ciśnieniowe są powszechnie stosowane zwłaszcza w produkcji elementów aluminiowych. Są one w stanie zagwarantować trwale wysoką precyzję, także w przypadku długich serii cienkościennych wyrobów. Ponadto w zimnokomorowych ciśnieniowych maszynach odlewniczych można produkować bardzo złożone konstrukcje i elementy, jak bloki silnika lub części drzwi samochodowych. Do materiałów, które można obrabiać za pomocą zimnokomorowych odlewarkach ciśnieniowych, należą także stopy magnezu i mosiądz. 

Efektywność dzięki automatyzacji i integracji w linię odlewniczą

Wysokie liczby sztuk i krótkie czasy cyklu przekładają się na większą efektywność dzięki jak najdalej idącej automatyzacji. Urządzenia peryferyjne do zimnokomorowych odlewarek ciśnieniowych dostępne są zatem w wersji do sterowania ręcznego i automatycznej. Piece dozujące, wtryskarki, manipulatory do wyjmowania z formy i prasy okrawające można zamontować tak, aby powstała z nich automatycznie pracująca linia odlewnicza. 

Zdecentralizowana metoda produkcji

Technologia zimnokomorowa jest o tyle specyficzna, że proces topienia i utrzymywania ciepła oddzielony jest od procesu obróbki. Podczas ciśnieniowego odlewania w zimnej komorze płynny metal doprowadzany jest z pieca dozującego lub urządzenia do dozowania metalu do urządzenia odlewniczego. Samo urządzenie odlewnicze składa się z komory prasującej i tłoka z tłoczyskiem, który wtłacza płynny metal w dwuczęściową, rozdzielną formę. Wymienna forma, tzw. ciśnieniowa forma odlewnicza, utrzymywana jest w całości przez maszynę siłą docisku sięgającą 45 000 kN. Po skrzepnięciu metalu otwierane są połówki formy. Ze względu na dużą masę i wysoką temperaturę odlewu do wyjmowania wykorzystywany jest zazwyczaj manipulator odlewniczy. Doprowadza on odlew ciśnieniowy precyzyjnie do prasy okrawającej. 

Podczas napełniania ciśnieniowej formy odlewniczej znajdujące się w powietrze musi mieć możliwość ujścia. Do tego służą wykonane w formie wycinki odpowietrzające i przelewowe, do których podczas wypełniania także wlewany jest płynny metal. Do usuwania z produktu powstających z tego powodu zalewek służą prasy okrawające. Po usunięciu zalewek mogą nastąpić dalsze etapy obróbki jak strumieniowanie, szlifowanie, obróbka mechaniczna lub powlekanie. 

Jesteśmy Państwa ekspertami we wszystkich kwestiach związanych z używanymi odlewarkami ciśnieniowymi

Bez względu na to, czy zainteresowani są Państwo linią odlewniczą z odpowiednimi urządzeniami peryferyjnymi czy też szukają zimnokomorowej odlewarki ciśnieniowej bez automatyki, firma Fiss jest do Państwa dyspozycji jako doświadczony ekspert w kwestii skupu i sprzedaży używanych maszyn ciśnieniowych dla przemysłu odlewniczego. 

Aby Państwa zimnokomorowa odlewarka ciśnieniowa mogła być jak najdłużej ekonomicznie wykorzystywana, bardzo istotna jest jakość urządzeń peryferyjnych. Oferujemy Państwu, oprócz częściowego lub całościowego przeglądu odlewarki ciśnieniowej, także różne nowe i używane urządzenia peryferyjne do automatyzacji. 

Nasza znajomość tematu wynika z ponad 30 lat doświadczenia i odpowiednio wielu operacji demontażu i ponownego montażu używanych instalacji dla przemysłu odlewniczego. Oprócz usług wysoko wykwalifikowanych inżynierów i techników oferujemy kompleksową obsługę, od demontażu i remontu maszyny poprzez logistykę po montaż i szkolenie w nowej lokalizacji. 

Niech Państwo skorzystają z naszych indywidualnych ofert i zaufają ekspertom z Fiss Machines!