Oferta
Polski
Automatyzacja - gorąca komora
Filtry

Oferujemy używany sprzęt i urządzenia do automatyzacji odlewów ciśnieniowych w gorących komorach ciśnieniowych: urządzenia zasypujące wlewki do pieców do topienia i przytrzymywania, pneumatyczne i silnikowe urządzenia natryskowe lub roboty natryskowe, wagi kontrolne lub roboty usuwające lub urządzenia do odlewania odlewów, urządzenia grzewcze i chłodzące, urządzenia znakujące oraz prasy do okrawania. Wśród nich znajdą Państwo takich producentów jak Agrati, Colosio, Urpe, IDRA, Italpresse, Frech, Techmire i innych.

Efektywna produkcja dużych ilości sprawia, że automatyzacja odlewów ciśnieniowych w gorących komorach jest szczególnie atrakcyjna. Produkcja elementów obudowy, zabawek, zamków i okuć dla producentów mebli i okuć budowlanych, komponentów dla przemysłu samochodowego, elektrotechnicznego i elektronicznego idealnie nadaje się do w pełni zautomatyzowanej produkcji z wykorzystaniem odlewów ciśnieniowych w gorących komorach.

Wokół maszyny do odlewania ciśnieniowego w gorącej komorze znajduje się duża liczba urządzeń i wyposażenia, które umożliwiają rozbudowę do w pełni lub częściowo zautomatyzowanej komory odlewniczej. Należą do nich piece do topienia i trzymania, urządzenia do natryskiwania lub roboty do natryskiwania, urządzenia do ogrzewania i chłodzenia, roboty lub urządzenia do usuwania odpadów, prasy do usuwania zadziorów i samochody do testowania uszkodzeń.

Zalety automatyzacji w procesie odlewania ciśnieniowego w gorącej komorze spalania

 • Ochrona pracowników w środowiskach krytycznych
 • Produkcja ciągła bez ręcznej interwencji
 • Wysoka niezawodność procesu
 • Szybka produkcja dużych ilości
 • Wysokiej jakości odlewy
 • Wzrost efektywności ekonomicznej
 • Pełna i częściowa automatyzacja jest możliwa
 • Niższy poziom błędu = mniej braków

Roboty + człowiek: Jak to działa w zautomatyzowanej odlewni

Dzisiaj roboty są ważnym elementem w całkowitej lub częściowej automatyzacji odlewania ciśnieniowego w gorących komorach. Ale należy również pamiętać o składniku ludzkim. W końcu chodzi przecież o interakcję i optymalne współdziałanie człowieka, maszyny i automatyki. Zmotywowany i dobrze wyszkolony personel jest niezbędny do opanowania czasami skomplikowanych procesów i zależności systemu automatyzacji w odlewni. W ten sposób tworzysz niezbędną akceptację wśród własnych pracowników w dłuższej perspektywie czasowej.

Przy wyborze właściwego robota dla zautomatyzowanej odlewni należy wziąć pod uwagę następujące kryteria

 • Stopień automatyzacji: Pick & Place (wyjmowanie i składowanie) lub złożona technologia wkładania i montażu
 • Czas trwania cyklu aplikacji
 • Czas produkcji lub ilości
 • Wymagana ładowność obsługi
 • Jakość aplikacji w zakresie dokładności pozycjonowania
 • Ograniczenia konstrukcyjne: niska wysokość hali lub dźwig nad maszyną

Jesteśmy Państwa ekspertami w dziedzinie automatyzacji odlewania ciśnieniowego w gorących komorach

Szukają Państwo automatyzacji Państwa instalacji do odlewania ciśnieniowego w gorących komorach za pomocą pojedynczych urządzeń peryferyjnych lub też kompletnego wyposażenia automatyzacyjnego? W Fiss Machines jesteśmy ekspertami posiadającymi wszechstronną wiedzę na temat branży i chętnie doradzimy Państwu w zakresie odpowiednich urządzeń automatyki dla Państwa zakładu oraz innych usług oferowanych przez naszą firmę. Nasze doświadczenie i wysoki poziom wiedzy fachowej wyróżniają nas tak samo jak sprzedaż odpowiednich urządzeń peryferyjnych i techniki automatyzacji - zarówno używanych jak i nowych.

Zaufaj naszemu ponad 30-letniemu doświadczeniu i wyjątkowej wiedzy fachowej w branży odlewniczej. Oprócz wysoko wykwalifikowanych inżynierów i techników oferujemy Państwu wszystko, począwszy od demontażu i remontu maszyny po przejęcie logistyki, uruchomienie i instruktaż w nowym miejscu. Pozwól nam przekonać Cię do naszych indywidualnych porad i zaufaj ekspertom z Fiss Machines!