Telefonnummer
+49 (0)7181 60696-0
E-Mail Adresse
info@fiss-machines.com
IDRA   1996
IDRA OL 320 I PRP maszyna odlewnicza zimnokomorowa KK1619, używana
IDRA OL 320 I PRP maszyna odlewnicza zimnokomorowa KK1619, używana

Rok: 1996, Siemens S5, do odlewów ciśnieniowych z aluminium

Bühler   2016
Bühler H 630 B szafa sterownicza ZU2162, używana
Bühler H 630 B szafa sterownicza ZU2162, używana

z aktualizacją z Datafit do Datanet

Wollin   1997
Wollin PSM 324 maszyna natryskowa FS1751, używana
Wollin PSM 324 maszyna natryskowa FS1751, używana

Rok: 1997, SM-Control NC 20-B, skok H/V 900/1300 mm

Frech   1997
Maszyna odlewnicza gorącokomorowa Frech DAW 50 S DC WK1449, używana
Maszyna odlewnicza gorącokomorowa Frech DAW 50 S DC WK1449, używana

Rok: 1997, w tym piec Rauch 1-komorowy, ogrzewany elektrycznie, urządzenie natryskowe Frech, do odlewania ciśnieniowego cynku

Bühler   2009
Bühler Evolution B 270 D maszyna odlewnicza zimnokomorowa KK1617, używana
Bühler Evolution B 270 D maszyna odlewnicza zimnokomorowa KK1617, używana

Rok budowy: 2009, wraz z robotem odlewniczym ABB, ładowarką do metalu Pomac, instalacją odciągową KMA i maszyną natryskową Wollin

Frech   2006
Frech DAM 125 F Magnesium gorącokomorowa maszyna odlewnicza WK1439, używana
Frech DAM 125 F Magnesium gorącokomorowa maszyna odlewnicza WK1439, używana

Rok: 2006, łącznie z piecem Meltec Mg, do odlewania magnezu

Bühler   2013
Bühler Evolution B 270 D maszyna odlewnicza zimnokomorowa KK1618, używana
Bühler Evolution B 270 D maszyna odlewnicza zimnokomorowa KK1618, używana

Rok budowy: 2013, w tym robot odlewniczy ABB, ładowarka do metalu Pomac, instalacja odciągowa KMA i maszyna natryskowa Wollin

Robamat   2011
Robamat Thermocast 2212 jednostka regulacji temperatury ZU2160, używana
Robamat Thermocast 2212 jednostka regulacji temperatury ZU2160, używana

Rok: 2002, S/N 15347/2002, woda 2 x urządzenie obiegowe, moc grzewcza przy 400V: 18 kW

Używane maszyny do odlewania ciśnieniowego od renomowanych producentów

Maszyny do odlewania kokilowego są używane do prasowania materiałów metalicznych o niskiej temperaturze topnienia ze stanu ciekłego w skomplikowany kształt. Ze względu na krótkie cykle produkcyjne i osiągalne właściwości komponentów, maszyny do odlewania ciśnieniowego znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle samochodowym i maszynowym.

Na skalę przemysłową przetwarzane są głównie stopy cynku, cyny, magnezu i aluminium, przy czym rozróżnia się maszyny pracujące według procesu gorącokomorowego lub zimnokomorowego. Wybór procesu zależy od temperatury topnienia materiału, który ma być poddany obróbce. Różnica konstrukcyjna polega na przestrzennym oddzieleniu zespołu odlewania i prasowania od pieca topiącego.

Maszyny do odlewania ciśnieniowego z gorącą komorą firmy Frech, Colosio lub Agrati

Proces gorącej komory jest stosowany głównie do obróbki stopów cynku, cyny, ołowiu i magnezu o temperaturze topnienia poniżej 630°C. Dzięki temu jednostka odlewnicza może być umieszczona w pewnej odległości od punktu topnienia. Dzięki temu jednostka odlewnicza i piec topiący mogą tworzyć jedną całość, zanurzając naczynie odlewnicze w topionym materiale. Dzięki pionowemu urządzeniu wciskającemu, stopiony materiał automatycznie wpływa do naczynia do nalewania podczas skoku tłoka. Na koniec płynny metal jest wtłaczany do formy przez korpus ustnika. Dzięki tej specjalnej konstrukcji formowania uzyskuje się bardzo krótkie, kilkusekundowe czasy cyklu i niskie ceny jednostkowe.

Maszyny do odlewania ciśnieniowego z zimną komorą firmy Italpresse, Bühler, Frech, Weingarten lub IDRA

Dla stopów aluminium i magnezu o temperaturze topnienia wyższej niż 630°C stosuje się głównie proces zimnej komory. Te wysokie temperatury topnienia i składniki stopów aluminium umożliwiają obróbkę tylko w procesie zimnej komory. Piec topiący i jednostka odlewająca są fizycznie oddzielone. Stopiony materiał jest podawany ręcznie lub za pomocą urządzenia dozującego metal do komory prasowania i stamtąd wtłaczany pionowo lub poziomo do formy odlewniczej. Komora prasowania może być ponownie napełniona dopiero po usunięciu zestalonego elementu.

Urządzenia automatyzacyjne

Potrzebujesz odpowiedniej automatyki dla swojej maszyny do odlewania ciśnieniowego? U nas znajdziecie Państwo używane i nowe urządzenia automatyzacyjne, urządzenia peryferyjne i odpowiedni osprzęt odlewniczy. Niezależnie od tego, czy chodzi o maszyny do natryskiwania form, urządzenia do dozowania metalu, roboty usuwające czy urządzenia dozujące. Oferujemy Państwu również wiele używanych i nowych przenośników taśmowych, wózków do prób ciśnieniowych lub bębnów rozdzielających do maszyn odlewniczych z gorącą komorą lub zimną komorą.

Zapraszamy również do korzystania z naszej wyszukiwarki i zadawania nam konkretnych pytań, na przykład na temat określonego urządzenia automatyki lub innego akcesorium.

Państwa wszechstronny serwis w Fiss-Machines

My, w Fiss, oferujemy Państwu używane maszyny do odlewania ciśnieniowego, które pracują według procesu gorącej komory i zimnej komory. Skorzystaj z naszego 30-letniego doświadczenia w dziedzinie technologii odlewania ciśnieniowego i pozwól nam pomóc Ci znaleźć odpowiednią maszynę. Przedstawimy Państwu indywidualną ofertę, która będzie w całości oparta na Państwa wymaganiach. Poza czystą sprzedażą maszyny, może to być również rewizja maszyny lub poszczególnych podzespołów. Wspólnie z naszymi wieloletnimi partnerami oferujemy Państwu kompleksowe usługi logistyczne, montażowe i uruchomieniowe w celu pomyślnego włączenia maszyny do Państwa procesu produkcyjnego.

Menu
Konsultacje
Szukaj
Oferta
Sprachauswahl-Icon