Telefonnummer
+49 (0)7181 60696-0
E-Mail Adresse
info@fiss-machines.com
 Placeholder
Frech  
Maszyna odlewnicza Frech DAW 125 F z gorącą komorą WK1454, częściowo wyremontowana
Maszyna odlewnicza Frech DAW 125 F z gorącą komorą WK1454, częściowo wyremontowana

Rok: 2006, łącznie z piecem Meltec MB 125/120 z tyglem Ditta musto, po częściowym remoncie i nowym malowaniu, do odlewania ciśnieniowego cynku

Frech  
Frech GDK 4100-185 S cela odlewnicza z zimną komorą KK1649, używana
Frech GDK 4100-185 S cela odlewnicza z zimną komorą KK1649, używana

Rok produkcji: 2011, w tym maszyna natryskowa Wollin PSM 4 i robot odlewniczy ABB

Italpresse  
Italpresse IP 900 SC zimna komora odlewnicza KK1643, używany
Italpresse IP 900 SC zimna komora odlewnicza KK1643, używany

Rok produkcji: 2008, w tym dozownik metalu CAM 3, maszyna natryskowa Polmac i robot odlewniczy ABB IRB 6600 IRC5

Italpresse  
Italpresse IP 1350 SC zimna komora odlewnicza KK1644, używany
Italpresse IP 1350 SC zimna komora odlewnicza KK1644, używany

Rok produkcji: 2007, w tym ładowarka do metalu CAM 3, maszyna natryskowa Acheson DAG 1000 FCT i robot odlewniczy ABB IRB 6600 IRC5

Italpresse  
Italpresse IP 750 SC odlewnia zimnokomorowa KK1642, używana
Italpresse IP 750 SC odlewnia zimnokomorowa KK1642, używana

Rok produkcji: 2004, łącznie z dozownikiem metalu CAM 3 i maszyną natryskową Acheson FCT 2 B

Bühler  
Bühler Evolution B 320 D cela odlewnicza z zimną komorą KK1641, używana
Bühler Evolution B 320 D cela odlewnicza z zimną komorą KK1641, używana

Rok produkcji: 2008, w tym piec dozujący Stotek Dosotherm 2010, maszyna natryskowa Acheson DAG 181-200 i robot odlewniczy ABB

Używane maszyny do odlewania ciśnieniowego od renomowanych producentów

Maszyny do odlewania kokilowego są używane do prasowania materiałów metalicznych o niskiej temperaturze topnienia ze stanu ciekłego w skomplikowany kształt. Ze względu na krótkie cykle produkcyjne i osiągalne właściwości komponentów, maszyny do odlewania ciśnieniowego znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle samochodowym i maszynowym.

Na skalę przemysłową przetwarzane są głównie stopy cynku, cyny, magnezu i aluminium, przy czym rozróżnia się maszyny pracujące według procesu gorącokomorowego lub zimnokomorowego. Wybór procesu zależy od temperatury topnienia materiału, który ma być poddany obróbce. Różnica konstrukcyjna polega na przestrzennym oddzieleniu zespołu odlewania i prasowania od pieca topiącego.

Maszyny do odlewania ciśnieniowego z gorącą komorą firmy Frech, Colosio lub Agrati

Proces gorącej komory jest stosowany głównie do obróbki stopów cynku, cyny, ołowiu i magnezu o temperaturze topnienia poniżej 630°C. Dzięki temu jednostka odlewnicza może być umieszczona w pewnej odległości od punktu topnienia. Dzięki temu jednostka odlewnicza i piec topiący mogą tworzyć jedną całość, zanurzając naczynie odlewnicze w topionym materiale. Dzięki pionowemu urządzeniu wciskającemu, stopiony materiał automatycznie wpływa do naczynia do nalewania podczas skoku tłoka. Na koniec płynny metal jest wtłaczany do formy przez korpus ustnika. Dzięki tej specjalnej konstrukcji formowania uzyskuje się bardzo krótkie, kilkusekundowe czasy cyklu i niskie ceny jednostkowe.

Maszyny do odlewania ciśnieniowego z zimną komorą firmy Italpresse, Bühler, Frech, Weingarten lub IDRA

Dla stopów aluminium i magnezu o temperaturze topnienia wyższej niż 630°C stosuje się głównie proces zimnej komory. Te wysokie temperatury topnienia i składniki stopów aluminium umożliwiają obróbkę tylko w procesie zimnej komory. Piec topiący i jednostka odlewająca są fizycznie oddzielone. Stopiony materiał jest podawany ręcznie lub za pomocą urządzenia dozującego metal do komory prasowania i stamtąd wtłaczany pionowo lub poziomo do formy odlewniczej. Komora prasowania może być ponownie napełniona dopiero po usunięciu zestalonego elementu.

Urządzenia automatyzacyjne

Potrzebujesz odpowiedniej automatyki dla swojej maszyny do odlewania ciśnieniowego? U nas znajdziecie Państwo używane i nowe urządzenia automatyzacyjne, urządzenia peryferyjne i odpowiedni osprzęt odlewniczy. Niezależnie od tego, czy chodzi o maszyny do natryskiwania form, urządzenia do dozowania metalu, roboty usuwające czy urządzenia dozujące. Oferujemy Państwu również wiele używanych i nowych przenośników taśmowych, wózków do prób ciśnieniowych lub bębnów rozdzielających do maszyn odlewniczych z gorącą komorą lub zimną komorą.

Zapraszamy również do korzystania z naszej wyszukiwarki i zadawania nam konkretnych pytań, na przykład na temat określonego urządzenia automatyki lub innego akcesorium.

Państwa wszechstronny serwis w Fiss-Machines

My, w Fiss, oferujemy Państwu używane maszyny do odlewania ciśnieniowego, które pracują według procesu gorącej komory i zimnej komory. Skorzystaj z naszego 30-letniego doświadczenia w dziedzinie technologii odlewania ciśnieniowego i pozwól nam pomóc Ci znaleźć odpowiednią maszynę. Przedstawimy Państwu indywidualną ofertę, która będzie w całości oparta na Państwa wymaganiach. Poza czystą sprzedażą maszyny, może to być również rewizja maszyny lub poszczególnych podzespołów. Wspólnie z naszymi wieloletnimi partnerami oferujemy Państwu kompleksowe usługi logistyczne, montażowe i uruchomieniowe w celu pomyślnego włączenia maszyny do Państwa procesu produkcyjnego.

Menu
Konsultacje
Szukaj
Oferta
Sprachauswahl-Icon
Polski