Oferta
Polski
Jednostki kontroli temperatury
Filtry

Tutaj znajdą Państwo używane urządzenia do regulacji temperatury formy na maszynach do odlewania ciśnieniowego znanych producentów, takich jak Regloplas, Tool Temp, Robamat, Single i Thermobiehl.

Regulacja temperatury formy za pomocą urządzenia do regulacji temperatury służy do podgrzewania i utrzymywania temperatury roboczej formy. W ten sposób można zapewnić stałą wysoką jakość odlewów, zoptymalizować czas cyklu i wydłużyć żywotność formy odlewniczej.
Temperatura formy ma decydujące znaczenie dla odprowadzania ciepła z roztopionego materiału, jak również dla wypełnienia formy i zestalenia odlewu ciśnieniowego. Jednym z głównych źródeł błędów w odlewaniu ciśnieniowym jest po prostu niewłaściwa regulacja temperatury formy. Używane jednostki kontroli temperatury są tutaj idealnym rozwiązaniem, ponieważ utrzymują one formę stale w pożądanej temperaturze poprzez kontrolowane nagrzewanie i chłodzenie.

Jakie są rodzaje urządzeń termoregulacyjnych do regulacji temperatury formy?

Urządzenia do regulacji temperatury rozróżnia się w zależności od tego, z czym są one zasilane. Istnieją urządzenia do regulacji temperatury, które pracują z wodą lub z olejem grzewczym. Urządzenia do pracy z wodą mają z reguły maksymalną temperaturę zasilania 90 °C lub 180 °C, jeśli jest to urządzenie z wodą pod ciśnieniem. W przypadku urządzeń olejowych może być znacznie wyższa maksymalna temperatura zasilania do 350 °C.

Dalsze kryteria rozróżnienia dla używanych urządzeń do regulacji temperatury to:

  • Urządzenia do regulacji temperatury z ogrzewaniem wanny
  • Urządzenia do regulacji temperatury z obiegiem wymuszonym: urządzenie do regulacji temperatury oleju, urządzenie do wody pod ciśnieniem
  • Urządzenia do regulacji temperatury z chłodzeniem bezpośrednim lub pośrednim
  • Urządzenia jedno- lub wieloobwodowe

Dlaczego urządzenia do regulacji temperatury są pomocne w ekonomicznej produkcji?

Urządzenia do regulacji temperatury w maszynach do odlewania ciśnieniowego oferują wiele korzyści i sprawiają, że cały proces produkcyjny jest znacznie bardziej ekonomiczny.

Poprawia się jakość

Urządzenia do regulacji temperatury poprawiają jakość odlewów. Dzięki stałej i optymalnej temperaturze uzyskuje się wysoką dokładność wymiarową, redukcję pęknięć skurczowych i czystą powierzchnię odlewów. Używane urządzenia termoregulacyjne przyczyniają się w znacznym stopniu do zmniejszenia ilości braków, mniejszej ilości konserwacji i niższych kosztów napraw.

Zwiększa się żywotność form.

Unika się pęknięć spowodowanych przegrzaniem, a równomierny rozkład ciepła zapewnia znacznie dłuższą żywotność formy. Wydłużają się okresy międzykonserwacyjne, dzięki czemu koszty konserwacji i czasy przestojów również ulegają znacznej redukcji.

Zmniejszają się koszty produkcji

Krótsze czasy nagrzewania i mniejsze zużycie środka antyadhezyjnego również obniżają koszty. Przy zastosowaniu oleju do wymiany ciepła całkowicie unika się zwapnienia i korozji kanałów odpuszczania.

Optymalna wydajność

Dzięki krótszym czasom przygotowawczym można szybko rozpocząć produkcję lub po przerwach kontynuować ją w sposób ciągły, ponieważ forma jest nadal ciepła. Automatyczna regulacja temperatury może być używana również do pracy w pełni automatycznej.

Używane urządzenia do regulacji temperatury form wtryskowych i nasza fachowa wiedza przynoszą Państwu realne korzyści.

Używane urządzenia termoregulacyjne do regulacji temperatury form są oferowane w stanie "jak jest". Na tej podstawie i zgodnie z Państwa budżetem chętnie opracujemy indywidualną propozycję remontu lub modernizacji.

Nie masz odpowiedniej jednostki regulacji temperatury dla swojej maszyny do odlewania ciśnieniowego? Dzięki naszym kontaktom w przemyśle odlewniczym możemy Państwu szybko pomóc lub zaoferować nowe urządzenia do regulacji temperatury.